Lezzetler Lazım..
Hayata Böyle

 

 

 

        

      Kültür mantarı (Agaricus bisparus) bir saprofittir,yani bitkisel kaynaklı ölmüş ve fermantasyona uğramış (çürümüş) organik maddeler üzerinde gelişir.Kültür mantarının yetişebilmesi için üzerinde geliştiği ortamdaki organik maddelerin kısmen ya da tümüyle parçalanmış ve mantar tarafından kolayca alınabilir formda olması gerekir.Mantar yetiştiriciliğinde organik maddece zengin bitkisel kaynaklı materyallerin belirli yöntemlerle parçalanması işlermine "kompostlaştırma",hazırlanan ortama da "kompost" adı verilir.Kompostlaştırma pratikte,rakip mikroorganizmaları uzaklaştırıp mantar miselleririnin gelişmesini kolaylaştıracak besin ortamı oluşturma işlemidir.

                                                                             HASMANTAR KOMPOST

      Özenle seçilmiş materyallerin karışımıyla hazırlanan HASMANTAR kompost siz değerli Mantar üreticilerine kazançlı,verimli üretim sunuyoruz.

Bizden Haberler...
Kapasite Arttırımı               01/08/2009
HAS MANTAR İzmit-Kandıra da bulunan tesisindeki üretim odalarının sayısını arttırmaya ve mevcut olanlarında teknolojilerini yenilemeyi sürdürüyor...
Yeni Web Sitemiz Yayında   01/11/2009
HAS MANTAR teknolojiye ayak uydurmaya devam ediyor.Günümüz teknolojileri ile üretim ve pazarlama faaliyetlerini sürdürüyor....
Müşteri Hizmetleri
Firmamız ile ilgili veya ürünlerimizle ilgli sorularınızı müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.HAS MANTAR olarak sorularınızı yanıtlamaktan onur duyarız.